Vďaka dlhoročným skúsenostiam v obore sme sa stretli s mnohými otázkami a nejasnosťami, preto sme pre vás pripravili niekoľko užitočných rád, aby vám teplo domova vydržalo čo najdlhšie.

  1. Vieme, že sa každý stavebník snaží ušetriť čo najviac, no podľa našich skúseností to nie je vždy na tých najsprávnejších miestach. Napr. za obkladačky, ktoré aj tak zakryje nábytkom či kobercom, vie dať niekoľko stoviek eur za meter štvorcový, no na vykurovanie si zvolí obyčajný a zastaraný typ kotla. Naše odporúčanie a tým aj dlhodobá úspora pre neho, je vybrať si kvalitný kondenzačný kotol, ktorý návratnosť vynaložených investícií niekoľkonásobne vráti aj cez vyššiu prvotnú investíciu.
  2. Používajte iba kvalitné a odskúšané komponenty a materiály – nešetrite na nekvalitných zabudovaných materiáloch, ich oprava je časovo aj finančne náročná.
  3. Hľadajte systémové riešenia, ktoré má výrobca už mnohokrát odskúšané, používajú sa všade vo svete a sú v podstate 100 % funkčné.
  4. Do nového rodinného domčeku je najvhodnejší kondenzačný kotol, jeho vyššia nákupná cena sa vám niekoľkonásobne vráti vďaka jeho úspornosti.
  5. Kondenzačný kotol je vhodný aj pre bežné vykurovanie ako sú klasické radiátory.
  6. Kondenzačný kotol je vhodný aj pre staršie vykurovanie v starých rodinných domoch.
  7.  Nezabúdajte si ochrániť kotol hoci malou prepäťovou ochranou s nízko a vysokofrekvenčným filtrom aby nedošlo k jeho poškodeniu (zvlášť vhodné ak sa na stavbe používa ešte rozličné stavebné elektrické náradie).